שאלות ותשובות - EV-Edge

חדש! התקנה מהירה של עמדת טעינה ביתית ע"י המתקינים המורשים באתר מדרג  לרשימת המתקינים 

 

שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח להטעין רכב חשמלי ?

קצב הטעינה של רכב חשמלי תלוי במספר גורמים בניהם: קיבולת הסוללה של הרכב, ההספק החשמלי של אמצעי הטעינה (KW) וההספק המקסימילי אותו הרכב יכול לקבל לשעה. במרבית המקרים ייקח כמה שעות להטעין רכב חשמלי בטעינה רגילה (AC) בעמדת טעינה ציבורית ולילה שלם בעמדת טעינה ביתית, בהתאם לסוג הרכב. בעמדת טעינה מהירה (DC) ייקח לרוב בין 20 דק' לשעה לטעינה של 80% מהסוללה.

מה ההבדל בין טעינה רגילה לטעינה מהירה?

ההבדל העיקרי בין עמדת טעינה רגילה (AC) לבין עמדת טעינה מהירה (DC) טמון בקצב הטעינה שהן מסוגלות לספק. טעינה רגילה (AC): מתבצעת בעמדת טעינה ביתית או ציבורית. עמדות הטעינה של EV Edge מסוג AC, מסוגלות לספק עד 22 KW לשעה בזרם 32 אמפר (*בהתאם להספק המקסימלי אותו הרכב יכול לקבל). טעינה מהירה (DC): טעינה בהספק של 50 KW או יותר המתבצעת בעמדות ציבוריות. משך הטעינה בעמדות DC הנו קצר משמעותית (טעינת הסוללה מ 0 ל 80% תיקח בין 20 דק' לשעה). על מנת לשמור על אורך חיי הסוללה, מומלץ להטעין בטעינה רגילה AC בשימוש יום יומי, ובטעינה מהירה DC בנסיעות ארוכות מחוץ לעיר בלבד.

האם כל רכב חשמלי יכול להיטען בכל עמדת טעינה?

כל עמדת טעינה ציבורית אשר אינה מגיעה עם כבל מובנה (מרבית העמדות מסוג AC) יכולה להטעין כל רכב חשמלי או רכב פלאג-אין. על מנת לטעון בעמדות אלו, יש להצטייד בכבל טעינה ייעודי שצידו האחד TYPE 2 וצדו השני מותאם לחיבור בצד הרכב (Type 1 או Type 2). בחנות המקוונת שלנו ניתן למצוא כבל מתאים עבור כל סוג רכב חשמלי. לייעוץ נוסף בבחירת הכבל המתאים לרכב שלכם, פנו אלינו. עמדות הטעינה המהירות (DC) מגיעות עם כבל מובנה ונדרש חיבור תואם בצד הרכב על מנת להטעין באמצעותן. 

האם ניתן לחבר מספר רכבים חשמליים לאותה עמדת טעינה?

ניתן בהחלט, בהתאם לסוג עמדת הטעינה. ל EV Edge ישנן עמדות טעינה המסוגלות להטעין שני רכבים במקביל. 

האם ניתן לחבר את הרכב לשקע חשמל רגיל ?

ניתן להטעין רכב חשמלי באמצעות מטען נייד המתחבר לשקע ביתי רגיל. חשוב לדעת שעל פי הנחיות רשות החשמל אין לטעון רכב משקע ביתי מעל שעתיים ברצף וכן יש להגביל את הזרם לעד 10 אמפר, ולכן הטענה מסוג זה מיועדת לשימוש בחירום בלבד ואינה מומלצת כדרך קבע. *הטענת רכב חשמלי משקע ביתי רגיל בזרם 10 אמפר, תיתן הספק מקסימלי של 2.3 ק""ו לשעה. 

היכן קיימות עמדות טעינה לרכב חשמלי?

את עמדות הטעינה של רשת EV Edge, הרשת הגדולה בישראל, ניתן לאתר בקלות באמצעות האפליקציה שלנו הזמינה ללא עלות ב(קישור לגוגל ואפל). באפליקציה תוכלו, למצוא גם מידע אודות סטטוס העמדה הרצויה, תעריפי הטעינה, לנווט לעמדה באמצעות WAZE או GOOGLE ואף ליצור איתנו קשר לשירות ותמיכה.

האם ישנה מפה מסודרת בה אוכל לראות את כל עמדות הטעינה בארץ ?

נכון להיום טרם קיים מקור מידע אחד פורמלי המאגד את המידע, קיימים מספר מקורות מידע עצמאיים כמו אפליקצית Plug Share . לאחרונה פורסם מכרז של משרד האנרגיה להקמת מערך מידע לעמדות טעינה לכלי רכב חשמליים וצפויה לעלות אפליקציה ממשלתית ייעודית לנושא.

האם זה בטוח להשאיר את הרכב מוטען ללא השגחה במקומות ציבוריים ?

כן. בעת הטעינה הכבל ננעל באופן אוטומטי או בעת נעילת הרכב (בהתאם להגדרות היצרן) ולכן אין צורך בהשגחה.

מתי הכי רצוי להטעין את הרכב החשמלי ?

ההמלצה הרווחת מצד יצרני הרכב השונים הינה לטעון את הרכב החשמלי למשך הלילה באמצעות עמדת טעינה ביתית מאחר וסוג טעינה זה שומר בצורה הטובה ביותר על אורך חיי הסוללה.

כיצד מתבצעת ההתקנה של עמדת טעינה ביתית ?

אנו בEV Edge דואגים להתקנה עם צוות מיומן ומקצועי שיגיע עד לפתח ביתכם. טרם ההתקנה אנו נבצע סקר טכני מקדים על ידי חשמלאי מוסמך מטעמינו אשר יבחן את דרישות ההתקנה, עם סיום הסקר תקבלו מאיתנו דוח מפורט והצעת מחיר. לתאום סקר טרום התקנה וקבלת מידע נוסף, השאר לנו פרטים ואנו נחזור אליך בהקדם.

כיצד אדע האם אפשר להתקין אצלי בבית עמדת טעינה ביתית ?

דרישות ההתקנה עשויות להשתנות בין מיקום אחד לאחר ולכן הדרך המקצועית ביותר לבחון התכנות להתקנת עמדת טעינה ביתית היא ע""י ביצוע סקר טכני מקדים. מומחה מטעמינו יגיע למקום מגוריכם על מנת לבחון את תשתית החשמל הקיימת ולאפיין את דרישות התתקנה כך שתתבצע באופן מקצועי ובטיחותי.

כמה עולה עמדת טעינה לבית הפרטי ?

עלות עמדת טעינה ביתית משתנה בהתאם סוג העמדה הרצויה. EV Edge מציעה ללקוחותיה עמדת טעינה חכמה אשר מתחברת לאפלקיציה, מנהלת את צריכת החשמל באופן אופטימלי, מציגה דוחות צריכה ומאפשרת חיבור מרחוק לתמיכה בכל תקלה. עבור לקוחות המעוניינים בפתרון פשוט יותר- העמדה הקומפקטית שלנו בהחלט תעשה את העבודה. העמדה קלה לתפעול, עמידה בתנאי מזג אוויר משתנים ומעוצבת בצורה אסתטית. הכנסו לחנות המקוונת שלנו ותוכלו להתרשם ממגוון עמדות הטעינה והאביזרים הנלווים (*העלויות אינן כוללות את ההתקנה).

כמה עולה עמדת טעינה לבית משותף ?

עלות עמדת הטעינה עצמה אינה משתנה בין בית פרטי לבנין משותף. ההבדל בין השניים טמון בתהליך ההתקנה ופריסת התשתית מהחנייה ועד ללוח החשמל הציבורי או הדירתי. בשיחה טלפונית קצרה עם הצוות המקצועי של EV Edge תוכלו לקבל הערכת מחיר ולתאם סקר טכני ללא עלות בביתכם. לקבלת הצעת מחיר להתקנה בבניין משותף- צרו עמנו קשר.

מהי עלות צריכת החשמל להטענה ביתית ?

עלות הצריכה הביתית של עמדת טעינה הינה כ 0.50 ₪ לקוט"ש על פי תעריף חברת החשמל הנוכחי.

מהי עלות צריכת החשמל להטענה ציבורית?

התעריפים עשויים להשתנות בהתאם לסוג המנוי, מיקום והשעה (תעריף יום/ תעריף לילה). מידע עדכני יופיע לכל משתמש רשום באפליקציה שלנו – בכניסה לפרטי העמדה הרצויה ולחיצה על "פירוט מחירים"

האם ישנה אחריות על עמדת הטעינה?

כן. ברכישת עמדת טעינה והתקנה על ידי מתקין מוסמך של EV Edge תינתן אחריות לשנתיים הכוללת שירות לקוחות 24/7, אפשרות תמיכה מרחוק וכן הגעה לבית הלקוח במידת הצורך על פי תנאי האחריות.  

האם עמדות הטעינה פולטות קרינה מסוכנת?

עמדות הטעינה של EV Edge עומדות בתקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר של אירופה.

האם יש חשש להתחשמלות בטעינה של רכב חשמלי בגשם?

אין חשש. רכבים חשמליים מותאמים לשימוש ולטעינה בתנאי מזג האוויר המשתנים. מערכת החשמל של הרכב החשמלי הנה מבודדת ושקע הטעינה מוגן בפחת נגד התחשמלות.

אין ברשותי חניה בטאבו, איך אני יכול להטעין את הרכב ?

ניתן להטעין את הרכב ברשת הציבורית של חברת EV-Edge. הורידו את האפליקציה והירשמו כמנוי לשירות, ללא התחייבות וללא דמי מנוי. בנוסף, ניתן לבדוק אפשרות של התקנת עמדת הטעינה במקום העבודה שלכם. פנו אלינו לייעוץ ומציאת הפתרון הנכון ביותר עבורכם.

לחץ על "השווה בין דגמים" במוצר הרצוי להשוואה