מה אני צריך לדעת לפני התקנת עמדות טעינה לרכב בחצר העסק? - EV-Edge

חדש! התקנה מהירה של עמדת טעינה ביתית ע"י המתקינים המורשים באתר מדרג  לרשימת המתקינים 

 

מה אני צריך לדעת לפני התקנת עמדות טעינה לרכב בחצר העסק?

יול 2020 |

קשה לקחת חלק במהפכת התחבורה החשמלית, וליהנות מהחיסכון העצום שהיא מביאה, ללא תשתית מתאימה.

אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתם הייתה להעביר את העסק לשימוש ברכב חשמלי. בניגוד למכוניות רגילות, ששורפות בנזין או סולר, לרכב חשמלי ישנם יתרונות רבים. ראשית כל, מדובר ברכב שחוסך לכם המון בהוצאות הדלק. בנוסף לכך, רכב חשמלי גם הרבה יותר זול בהוצאות התחזוקה, כך שהרווח כפול. אבל רגע. יש עוד! מדובר גם ברכבים שבעתיד הלא רחוק יקבלו כנראה ממדינת ישראל הטבות, למשל היכולת להיכנס בעתיד לאזורים שיש עליהם מגבלות תנועה לכלי רכב מזהמים. מה גם שכבר עכשיו העובדים מקבלים הטבה נאה בשווי השימוש, כמעט אלף שקלים מדי חודש על בחירתם במכונית חשמלית. אך עם זאת, מכונית חשמלית זקוקה כמובן לעמדה לטעינה למכונית חשמלית. בדרך כלל נהוג להתקין צמד עמדות טעינה: אחת בביתו של מחזיק הרכב והשנייה בבית העסק.

התקנת עמדת הטעינה של EV-Edge פשוטה מאוד והצבתה בחצר המשק אינה קשה. טכנאי מגיע, בוחן את המקום ומאפיין את אופי ההתקנה בהתאם למקום ואת העלויות – והתהליך מתחיל. העמדה של EV-Edge שמיועדת לשימוש בבתי עסק דומה מאוד לעמדה הביתית. כלומר, היא מאפשרת טעינה בכמה מתחים, זה אומר שאפשר להטעין בה רכב חשמלי בטעינה מהירה או בטעינה רגילה.

חשוב לבחור עמדת טעינה, כמו אחת מעמדותיה של EV-Edge שניתנת לשדרוג. הכוונה היא שאם הרכב מתעדכן, אולי מגיע דור חדש ומתקדם יותר. אולי רשת החשמל בעצמה תשתנה. בכל מקרה אפשר לשמור על העמדה, לא צריך לזרוק אותה או להיפטר ממנה, רק לשדרג אותה.

חיבור העמדה לתשתית החשמל דורשת את כל החיבורים המקובלים - אין כאן דבר שאינו מוכר בתחום החשמל. בנוסף לזאת, לעמדות הטעינה של EV-Edge  יש יתרונות נוספים רבים בהתקנה בעסק.

ראשית, מדובר בעמדות טעינה המאפשרות שני חיבורי טעינה. יתרון הפותר מצוקה של מקום חניה וגם מצמצם את מספר העמדות שצריך להתקין בפועל. כך, העמדה של EV-Edge  מאפשרת טעינה בו זמנית של שני רכבים חשמליים בכל מצבי הטעינה. לדוגמא מכונית אחת יכולה להיטען במתח רגיל והשנייה במצב טעינה מהירה. ומכיוון שמדובר בעמדה אחת לשתי מכוניות, יש בכך חיסכון לעסק ופתרון מהיר, נוח וגם אסתטי, כזה שחוסך העברה של תשתיות נוספות.

עמדות הטעינה של EV-Edge מצוידות בממשק DASHBOARD וניתן לעקוב, באמצעות מערכת ניהול, אחר מצב הטעינה ואף לשלוט בו. כאשר מדובר בעמדת טעינה שמותקנת בעסק, ניתן בפועל לשלוט במצב הטעינה של שני רכבים במקביל. במידה ומדובר בקצין רכב שצריך לעקוב אחר הטעינות, הוצאות בגין הטעינות ועוד, זה נוח במיוחד.

נקודה חשובה נוספת: עמדות הטעינה של EV-Edge פרוסות כבר במספר רב של מיקומים אסטרטגיים ברחבי ישראל. מספר עמדות הטעינה של EV-Edge גדל מיום ליום וצפוי להגיע לאלפים במהלך השנים הקרובות. משמע, הזמינות שלהן גבוהה וקל להגיע לכל מקום בארץ. צירוף כל המשתמשים ברכב חשמלי בעסק תחת משתמש אחד, יאפשר לעובדים לנצל גם את עמדות הטעינה הציבוריות האלה - כאשר התשלום יהיה על חשבון העסק.

כך שאם חששתם שהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בחצר העסק תהיה כרוכה בעבודות תשתית כבדות, העברת קו חשמל ופתיחת קרקע - דעו שזה לא המצב. התקנת העמדות הרבה יותר פשוטה משחשבתם והחיסכון שמגיע עם מעבר לצי רכב חשמלי - יוכיח עצמו כבר מה"אין תדלוק" הראשון.

אולי יעניין אתכם גם:

עמדת טעינה לרכבי טסלה

עמדת טעינה לרכבי GEELY

עמדת טעינה לרכבי GAC

עמדת טעינה לרכבי BYD

לחץ על "השווה בין דגמים" במוצר הרצוי להשוואה