איך לנטר חיובים של עמדת טעינה לרכב חשמלי - EV-Edge

חדש! התקנה מהירה של עמדת טעינה ביתית ע"י המתקינים המורשים באתר מדרג  לרשימת המתקינים 

 

תחנת טעינה לרכב חשמלי

איך לנטר חיובים של עמדת טעינה לרכב חשמלי

מאי 2020 |

מתי החשמל זול יותר, היכן החשמל הזול ביותר, מי ישלם על טעינה של רכב חברה? כך ננטר את חיובי הטעינה של המכונית החשמלית

למכוניות חשמליות יש יתרון אדיר על פני מכוניות בעלות מנועים מזהמים: לא צריך לקחת אותן לתחנת הדלק. לא צריך למלא בהן נוזל כלשהו: לא דלק, לא מים וגם לא כמויות גדולות של שמנים. לנוכח העובדה שמדינת ישראל דאגה לאלפי תחנות טעינה לרכבים חשמליים שיפרסו ברחבי הארץ עד סוף 2021, צריך רק לחפש באמצעות האפליקציה של EV-Edge את העמדה הסמוכה אליכם.

יחד עם זאת, כמו בכל תחום צרכני, מומלץ גם לפקוח עיניים ולפקח על תהליך הטעינה עצמו. ובמילים פשוטות: כמה הוא עולה לנו, כיצד הוא מבוצע, ומתי הוא מסתיים. במקרה כזה הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא פתרון טכנולוגי שיהיה כמה שיותר מקיף ויאפשר לנו שקיפות מלאה של כל המידע אשר נדרש לנו כדי להטעין את המכונית: כמה הטעינה עלתה לנו, כמה טעינות ביצענו, כיצד סגנון הנהיגה שלנו משפיע על הצריכה שלנו וכמובן גם היכן ביצענו טעינה של המכונית.

EV-Edge משתמשת במערכת ניהול שמשמשת גם לקוחות עסקיים ויכולה גם לשמש לקוחות פרטיים. מערכת הניהול של EV-Edge מונה מעל 25 אלף משתמשים ונוסתה על פני מעל 2.5 מיליון קילומטרים שצברו המשתמשים. יתרה מזאת, מספר הקילומטרים והמשתמשים עולה כל הזמן מכיוון שעמדות טעינה נפרסות ברחבי הארץ ומספר המשתמשים במכונית חשמליות, הולך וגדל. ל-EV-Edge יש מספר שותפים אסטרטגיים גדולים ומוכרים שמשתמשים בעמדות הטעינה החכמות לרכב חשמלי של EV-Edge, שחלקן נמצאות גם במיקומים מרוחקים.

בין אותם שותפים אפשר למנות את רשת חצי חינם וכלה בקניוני G ורשת מלונות ישרוטל. עיקרון הפעולה של המערכת פשוט מאוד מבחינת המשתמש ומעניק שפע של מידע: ה"פנים" של המערכת, כלומר מה שמקבל את פני המשתמש ומעניק לו שפע של מידע היא כמובן האפליקציה, שכוללת מיקומי עמדות ומידע אודות טעינות. אך האפליקציה היא כמובן רק חלק ממערכת גדולה המבוססת על שירותי ענן, משמע אין כל צורך בביצוע של התקנות מורכבות ושל התקנם מיוחדים – רק שימוש בשם משתמש ובסיסמה. זאת אומרת שכל מי שמחזיק במכונית חשמלית או מעוניין להשתמש באחת יכול להיכנס לאפליקציה, להזין פרטים, להפוך ללקוח של EV-Edge וליהנות מרשת עמדות הטעינה הנרחבת. לחילופין אפשר להשתמש בצ'יפ (RFID) קטן הנצמד למחזיק המפתחות או בקוד QR הנמצא על העמדה - אשר מאפשרים טעינה.

וכאשר מדובר בעסקים שעוברים למכונית חשמלית ונקייה, השימוש בעמדות הטעינה של EV-Edge מבוסס על אותם עקרונות בדיוק אך מעניק מידה גבוהה במיוחד של יכולת לנטר את החיובים. למערכת יש "לוח מחוונים" (Dashboard) שנותן את כל הנתונים על כל עמדות הטעינה של EV-Edge ומאפשר לדעת מי טען בהן את המכונית, איפה, כמה טען, מה העלות ועוד. המערכת מאפשרת גם מתן הרשאות לרכבים מסוימים להשתמש בעמדות הטעינה הציבוריות של EV-Edge כדי שהעובדים יוכלו למלא מצבר בכל מקום ולהגיע לכל יעד. זהו מאפיין חשוב לנוכח העובדה ש-EV-Edge מאפשרת התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בחצר המעסיק - כאשר החברה (המעסיק) עצמה משלמת על החשמל. כאשר העובד נמצא בדרכים ומדובר בטעינה של המכונית מחוץ לחברה, קיים מגוון נרחב של אפשרויות תשלום עבור הטעינה, שאת כולן ניתן לראות באמצעות האפליקציה, הן על ידי העובד והן על ידי מנהלי ציי הרכב של החברה שיכולים לנטר את הטעינות בקלות אפילו אם מדובר בטעינה בבית העובד

כיאה למערכת המיועדת לשימוש של ציי רכב קטנים או גדולים, ממשק הטעינה של EV-Edge מגובה על ידי מוקד סיוע הפעיל 24 שעות ביממה ועומד לרשות עובדי החברות ומנהלי ציי הרכב- שהאחרונים יכולים גם להוציא דוחות תקופתיים אודות טעינה, ניהול של בקרת העמדות וגם ניהול של משך הטעינה- דבר שיכול למשל לסייע לחברות להדריך את העובדים כיצד לנהוג באופן יותר יעיל וכן לנתר את השימוש בטעינות.

שאלות ותשובות: חיובים של עמדת טעינה לרכב חשמלי

מהם היתרונות העיקריים של מכוניות חשמליות לעומת מכוניות עם מנועים מזהמים?

היתרונות העיקריים של מכוניות חשמליות הם שאין צורך לתדלק אותן בדלק מזהם, אין צורך למלא בהן נוזלים אחרים כמו מים או שמנים, וניתן לטעון אותן בקלות באמצעות תחנות טעינה ייעודיות.

כיצד אפליקציית EV-Edge מסייעת למשתמשי מכוניות חשמליות?

אפליקציית EV-Edge מאפשרת למשתמשים למצוא את עמדות הטעינה הקרובות אליהם, לקבל מידע על טעינות שביצעו כמו עלות וכמות, ולנטר את השפעת סגנון הנהיגה על צריכת הסוללה.

מהם היתרונות של שימוש במערכת EV-Edge עבור עסקים עם ציי רכב?

מערכת EV-Edge מאפשרת לעסקים לנטר את חיובי הטעינה של כלי הרכב שלהם, לראות מי טען, היכן וכמה, ולהגדיר הרשאות לרכבים מסוימים לטעינה בעמדות ציבוריות. המערכת גם מספקת דוחות ניהוליים תקופתיים.

כיצד EV-Edge מבטיחה שירות ותמיכה למשתמשיה?

EV-Edge מפעילה מוקד סיוע פעיל 24/7 לתמיכה בעובדי חברות ומנהלי ציי רכב. המערכת גם מאפשרת ניהול של בקרת עמדות הטעינה ומשך הטעינה כדי לסייע לחברות להדריך את עובדיהם לנהיגה יעילה יותר.

אולי יעניין אתכם גם:

עמדת טעינה לרכבי טסלה

עמדת טעינה לרכבי GEELY

עמדת טעינה לרכבי GAC

עמדת טעינה לרכבי BYD

לחץ על "השווה בין דגמים" במוצר הרצוי להשוואה